Gminna Kolacja Wigilijna 2018 

Cicha noc, święta noc, Pokój niesie ludziom wszem... Tą najbardziej znaną na świecie kolędą Orkiestra Dęta OSP Zelów powitała mieszkańców Gminy Zelów na Kolacji Wigilijnej.

            Boże Narodzenie to czas rodzinnego i radosnego świętowania. Nie wszyscy jednak mogą święta spędzać z najbiższymi, by w pełni odczuwać radość z Narodzenia Chrystusa. Dlatego też z myślą o osobach starszych, osamotnionych została zorganizowana Gminna Kolacja Wigilijna. Na wigilijne spotkanie, 21 grudnia br., przybyło do Domu Kultury w Zelowie ponad 200 osób. Przy wspólnym stole wraz z mieszkańcami zasiedli przedstawiciele władz samorządowych Gminy Zelów i powiatu bełchatowskiego, księża katoliccy oraz pastor parafii ewangelicko-reformowanej, darczyńcy i organizatorzy. Po życzeniach i wspólnej modlitwie mieszkańcy podzielili się opłatkiem, wymieniając serdeczności. Piękne kolędy w wykonaniu orkiestry dętej, tradycyjne potrawy wigilijne, świąteczne upominki i życzenia przygotowane przez wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Przedszkola Edukacyjnego, szlachetna i nieoceniona pomoc wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących oraz paczki świąteczne przygotowane przez organizatorów – to wszystko sprawiło, że podczas spotkania panowała niezwykle serdeczna atmosfera, pełna ciepła i wzajemnej życzliwości.

            Tegoroczna Gminna Kolacja Wigilijna została dofinansowana ze środków Gminy Zelów, przekazanych w formie dotacji Stowarzyszeniu Dobroczynnemu „RAZEM” na realizację zadania publicznego. Jej organizatorami byli: Stowarzyszenie Dobroczynne „RAZEM”, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zelowie oraz Dom Kultury.