Międzypokoleniowe warsztaty dobiegły końca. W okresie wakacyjnym od 21 lipca do 13 sierpnia br. dzieci ich rodzice oraz dziadkowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych realizowanych w ramach projektu "Kultura łączy pokolenia". Ogółem zorganizowano 8 zajęć, w których uczestniczyło ok. 40 osób.

W toku warsztatów plastycznych seniorzy wraz z wnukami lub rodzice z dziećmi wykonali własne prace malując na sztalugach. Nauczyli się między innymi jak rozrabiać farby, dobierać barwy oraz poznali techniki malarskie. Ponadto uczestnicy wykonywali makramy w postaci łapaczy snów, do których wykorzystane były różne elementy takie jak sznurki, tasiemki, koraliki, kulki czy piórka.

Wystawę prac plastycznych będzie można oglądać już niebawem 29 sierpnia na zelowskim targowisku miejskim podczas Kolorowego zakończenia wakacji. Prace prezentowane będą również we wrześniu na wystawie w Bibliotece.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Dobroczynne „RAZEM”.