„Wspomnień czar, czyli strażacy OSP w kadrze” to temat spotkania, które odbyło się 19 listopada br.  w strażnicy OSP w Przyrownicy. Spotkanie adresowane było do strażaków seniorów z jednostek OSP naszej gminy oraz osób, które swoją działalnością wspomagały i wspierały poszczególne jednostki na przestrzeni lat.

W niedzielne popołudnie do remizy strażackiej w Przyrownicy przybyli honorowi goście, niektórzy z małżonkami, aby wziąć udział w niecodziennej uroczystości. Swoją obecność zaznaczyli również  przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Wodzierady Renata Szafrańska, Przewodniczący Rady Gminy Wodzierady Andrzej Gil wraz z radnymi. W uroczystości wzięli także udział: Komendant Gminny  ZOSP RP Jarosław Maciaszek,  prezesi i strażacy z jednostek OSP gminy Wodzierady. Spotkanie prowadzili: Florian Podębski, Jolanta Grabowska i Ewa Podębska.

Po powitaniu wszystkich przybyłych organizatorzy wyjaśnili cele, jakie towarzyszyły zorganizowaniu imprezy:  integracja mieszkańców  gminy, przybliżenie historii i  działalności  OSP w naszym regionie, uczczenie strażaków seniorów za ich długoletnią społeczną działalność.

Następnie miała miejsce  prezentacja multimedialna na temat historii poszczególnych jednostek OSP działających na terenie gminy Wodzierady, ze szczególnym uwzględnieniem wkładu naszych gości w rozwój tych jednostek. Wyjątkowym momentem było uczczenie minutą ciszy zmarłego druha Tadeusza Grabowskiego.

Kolejny punkt spotkania to wręczenie upominków naszym gościom honorowym. Były to pięknie oprawione prace plastyczne wykonane przez dzieci i młodzież specjalnie na tę okazję. Upominki wręczali Wójt Gminy Wodzierady Renata Szafrańska i Przewodniczący Rady Gminy Wodzierady Andrzej Gil.

Całą imprezę swoim wspaniałym występem uświetnił zespół „Kwiaty Polne” pod kierownictwem pani Igi Napora-Gułaj. Wśród piosenek nie mogło zabraknąć „Polki strażackiej”.

Spotkanie było doskonałą okazją, aby w doborowym towarzystwie, przy kawie i słodkościach podzielić się  wspomnieniami, doświadczeniami, jak również wspólnie pośpiewać popularne kiedyś piosenki.

Wieczorek dla seniorów odbył się w ramach projektu „Strażacka brać – od juniora do seniora” realizowanego przez OSP w Kwiatkowicach we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach i Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wodzieradach.

Źródło: Gmina Wodzierady

Galeria zdjęć: http://wodzierady.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/124098/wspomnien_czar_czyli_strazacy_osp_w_kadrze

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Licznik odwiedzin

DziśDziś87
WczorajWczoraj163
W tygodniuW tygodniu662
W miesiącuW miesiącu1562
ŁącznieŁącznie594699
           
Strona została dofinansowana ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.