Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie na zakończenie realizowanego projektu pn. „Słodki smak tradycji„ zorganizowało imprezę integracyjną „Andrzejki”.

W spotkaniu, które odbyło się 25 listopada br., uczestniczyło 38 osób w przedziale wiekowym od 10 do 75 lat. Odbiorcami projektu byli mieszkańcy sołectwa Bachorzyn wraz z sołtysem - Mieczysławem Grabarz oraz mieszkańcy gminy Buczek.

Celem imprezy było zwiększenie aktywności społeczności lokalnej oraz zacieśnienie więzi pomiędzy mieszkańcami sołectwa. Podczas imprezy Andrzejkowej uczestnicy spotkania przypominali sobie różne zabawy andrzejkowe z dzieciństwa, np. lanie wosku przez dziurkę od klucza i odgadywanie kształtów jego cieni. Uczestnicy dzielili się również pomysłami na nowe atrakcje, takie jak kwiatowa wróżba andrzejkowa, czy andrzejkowe ciasteczka z wróżbą.

Prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie - Jadwiga Ratajczyk dokonała podsumowania realizowanego projektu oraz gorąco podziękowała wszystkim uczestnikom biorącym udział w projekcie.

W ramach projektu członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie przygotowały smaczne menu dla wszystkich uczestników imprezy.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy zaplanowali, aby w przyszłości organizować podobne spotkania integracyjne mieszkańców sołectwa. Tego typu spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży jak i osób starszych. Dzięki nim mieszkańcy mogą spędzać wspólnie czas i organizować różnego rodzaju zajęcia.

Autor: Jadwiga Ratajczyk

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Licznik odwiedzin

DziśDziś93
WczorajWczoraj163
W tygodniuW tygodniu668
W miesiącuW miesiącu1568
ŁącznieŁącznie594705
           
Strona została dofinansowana ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.