W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wygiełzowie, 24 listopada, odbył się piąty, ostatni warsztat kulinarny. Podczas tego warsztatu podsumowano nabyte umiejętności kulinarne, które posłużyły do przygotowania spotkania integracyjnego „Andrzejki”. Nakryliśmy i udekorowaliśmy stoły, ugotowaliśmy 2 gorące posiłki, zrobiliśmy kilka zimnych przystawek, sałatek, którymi poczęstowaliśmy uczestników.
 
Natomiast 25 listopada, na zakończenie projektu, odbyło się spotkanie integracyjne „Andrzejki”. Oprócz uczestników projektu obecni na spotkaniu byli: władze lokalne w osobach: Burmistrz Zelowa Urszula Świerczyńska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zelowie Agnieszka First, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zelowie Jan Stempiń i Jacek Bara, prezes Stowarzyszenia Dobroczynnego "Razem" Małgorzata Dębkowska, członkowie Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Zalesie, ludowy zespół  artystyczny "Za Miedzą", delegacje strażaków z ościennych jednostek OSP oraz mieszkańcy Wygiełzowa. Łącznie w spotkaniu uczestniczyły 72 osoby.

Podczas spotkania koordynator projektu zapoznała wszystkich uczestników z działaniami jakie były przeprowadzone w ramach projektu, jaki był cel projektu, jakie rezultaty oraz korzyści dla społeczności lokalnej przyniósł projekt. Koordynator podziękowała wszystkim, którzy pomagali w realizacji projektu. Zaangażowanie w pracę przy projekcie było bardzo duże, co korzystnie wpłynie na inspirowanie kolejnych działań. Poprzez realizację projektu Ochotnicza Straż Pożarna w Wygiełzowie wzmocniła swój wizerunek i potencjał materialny. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu doposażyliśmy pomieszczenie w niezbędny  sprzęt i naczynia, które posłużą dla dobra wspólnego wsi po zakończeniu projektu, a przeprowadzone warsztaty kulinarne pozytywnie wpłynęły na aktywność i integrację społeczną mieszkańców Wygiełzowa.
 
Autor: Janina Kędziak
 
 
Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Licznik odwiedzin

DziśDziś95
WczorajWczoraj163
W tygodniuW tygodniu670
W miesiącuW miesiącu1570
ŁącznieŁącznie594707
           
Strona została dofinansowana ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.