W ubiegłą niedzielę - 25 listopada w świetlicy OSP w Kwiatkowicach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Było to kolejne działanie w ramach projektu "Z babcią i dziadkiem ruszamy w świat", realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzieradach.

Goście przybyli na uroczystość obejrzeli prezentację multimedialną na temat projektu i jego przebiegu. Na poszczególnych slajdach zaprezentowano zdjęcia z następujących działań:

  • "Aktywna sobota - rysujemy, malujemy, wypoczywamy, gramy" - zajęcia plastyczne oraz  gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci rysowały portrety swoich dziadków  oraz poznawały dawne gry i zabawy. 
  • "Na tropie przodków, czyli szukamy swoich korzeni" - warsztaty dziennikarskie dla całej rodziny. Młodzież pod kierunkiem prowadzącego - dziennikarza Szymona Grzybowskiego - przeprowadzała wywiady z dziadkami, rodzicami, członkami rodziny, pisała teksty na temat ciekawych historii rodzinnych. Powstałe prace zostaną zebrane w publikację, którą niebawem wydamy drukiem.
  • Spotkanie z Witem Leśniewiczem - dziennikarzem "Dziennika Łódzkiego", podczas którego młodzież poznawała tajniki zawodu dziennikarza. Uzupełnieniem tego działania będzie wizyta w redakcji gazety.
  • "Gminny Dzień Seniora" - spotkanie adresowane do mieszkańców gminy ze szczególnym uwzględnieniem seniorów, których święto przypada właśnie w listopadzie.

Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja prac powstałych podczas trwania projektu. Uczestnicy warsztatów dziennikarskich czytali swoje teksty, a na wystawie można było obejrzeć prace plastyczne - portrety dziadków.

Spotkanie uświetnił koncert Zespołu "Kwiaty Polne". Za wspaniały występ artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Na zakończenie uroczystości podziękowano wszystkim, którzy pomogli w realizacji projektu. W imieniu samorządu gminnego pamiątkowy dyplom odebrała Pani Renata Szafrańska – Wójt Gminy Wodzierady.

Po części oficjalnej zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek. Miłym momentem było wręczenie seniorom drobnego upominku wykonanego przez młodsze pokolenie.

Na tym zakończyliśmy projekt. Przedsięwzięcie spotkało się z dobrym odbiorem u mieszkańców naszej gminy. Przyczyniło się do integracji międzypokoleniowej, pozwoliło aktywnie spędzić czas wolny, zachęciło do poznawania historii swojej rodziny, miejscowości, kraju.

Źródło: GBP w Wodzieradach

 

Kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Licznik odwiedzin

DziśDziś34
WczorajWczoraj78
W tygodniuW tygodniu112
W miesiącuW miesiącu4131
ŁącznieŁącznie607413
           
Strona została dofinansowana ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.