W dniu 24 listopada 2018 roku  odbyło się spotkanie integracyjne na zakończenie projektu w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wygiełzowie. Koordynator projektu wraz z prezesem OSP powitali wszystkich uczestników spotkania i podsumowali realizację całego projektu. Pani Koordynator złożyła  podziękowania wszystkim za tak liczny udział w  warsztatach projektu, za zaangażowanie się  i ogrom  pracy włożony w realizację projektu, za zorganizowanie spotkania integracyjnego, przygotowanie poczęstunku .Na spotkanie integracyjne przybył zaproszony Zespół Ludowy „Za Miedzą” Kurówek- Kurów, który wprowadził wszystkich uczestników spotkania w biesiadny nastrój śpiewając ludowe i biesiadne przyśpiewki.

W spotkaniu integracyjnym uczestniczyli mieszkańcy Wygiełzowa, okolicznych wiosek, radni. Ogółem uczestniczyło 80 osób.

Realizacja projektu przyniosła wiele korzyści zarówno dla społeczności lokalnej jak i dla Stowarzyszenia.

Wpłynęła korzystnie na poprawę jakości życia mieszkańców. Poprzez udział w warsztatach z dietetykiem zwiększyła się świadomość mieszkańców w zakresie zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia. Lokalna społeczność stała się bardziej otwarta , wzmocniły się więzi międzypokoleniowe, młodzi ludzie bardziej aktywnie uczestniczyli w życiu społecznym wsi. Duże zaangażowanie w projekt w pewnym stopniu zaspokoiło potrzebę realizacji mieszkańców, a także wpłynęło pozytywnie na inspirowanie kolejnych działań w różnych obszarach społecznych wsi.

Przez realizację projektu wzmocnił się potencjał materialny i wizerunkowy projektu. Poprzez dofinasowanie doposażono pomieszczenie w stoły, kuchnię elektryczno – gazową, garnki, wazy, które były niezbędne do realizacji projektu jak również posłużą dla dobra wspólnego organizacji po zakończeniu projektu. Stowarzyszenie poprzez realizację kolejnego projektu uzyskało wizerunek operatywnego i kreatywnego organizatora życia integracyjnego wsi.

Autor: Janina Kędziak

 

Kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Licznik odwiedzin

DziśDziś36
WczorajWczoraj78
W tygodniuW tygodniu114
W miesiącuW miesiącu4133
ŁącznieŁącznie607415
           
Strona została dofinansowana ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.