Ochotnicza Straż Pożarna w Wygiełzowie po raz piąty realizuje projekt grantowy pt. „Aktywnie pod chmurką” w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Dobroczynne „Razem”.

Celem głównym projektu jest dalsze pobudzanie aktywności społecznej mieszkańców Wygiełzowa w czasie epidemii koronawirusa, zwiększenie integracji społecznej, umacnianie więzi między poszczególnymi pokoleniami, pobudzanie aspiracji życiowych a przede wszystkim poprawa jakości życia mieszkańców oraz zminimalizowanie negatywnych skutków epidemii poprzez przeprowadzenie warsztatu z lekarzem „Uczymy się żyć z epidemią koronawirusa”.

Projekt realizowany jest od 1 lipca 2020 r. do 30 września 2020 r. na trenie placu OSP w Wygiełzowie.

Projekt adresowany jest do mieszkańców wsi Wygiełzowa i okolicznych wiosek.

W miesiącu lipcu i sierpniu 2020 r. zgodnie z planem działań odbyło się :

- spotkanie organizacyjne na którym koordynator projektu omówiła idee, cele i zadania projektu,

- zaprojektowano i wydrukowano plakaty i ulotki promujące projekt, które wywieszono na tablicach ogłoszeń, w sklepach, Ośrodku Zdrowia w Wygiełzowie oraz rozdano podczas spotkania organizacyjnego,

- na spotkaniu organizacyjnym zaplanowano warsztat „Uczmy się żyć w czasie epidemii koronawirusa” na miesiąc wrzesień 2020 rok,

- zakupiono 6 stołów drewnianych i 12 ławek drewnianych,

- zakupiono środki ochronne (maseczki, rękawiczki gumowe, płyn dezynfekcyjny do rąk).

Ogólna wartość projektu wynosi 7.800,00 zł, z czego 6.000,00 zł to środki pozyskane z Programu „Działaj Lokalnie”, a kwota 1.800,00 zł to wkład własny finansowy i niefinansowy OSP w Wygiełzowie.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w projekcie. Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne. 

W dniu 15 września 2020 roku na placu strażackim w Wygiełzowie odbył się warsztat „Uczmy się żyć z epidemia koronawirusa” w ramach projektu grantowego pt. „Aktywnie pod chmurka”. Warsztat przeprowadził miejscowy lekarz rodzinny. Osoby uczestniczące w warsztacie nabyły wiedzę z zakresu jak sobie radzić w tym trudnym okresie epidemii, jak się prawidłowo zabezpieczyć przed zakażeniem, jakich środków ochrony używać, jak prawidłowo dbać o higienę. Osoby uczestniczące w warsztacie zadawały bardzo dużo pytań , na które lekarz rodzinny odpowiedział wyczerpująco. Ponadto osoby umówiły się z lekarzem rodzinnym na dalsze indywidualne rozmowy online dotyczące aktualnej sytuacji w okresie epidemii. Warsztat przeprowadzono z zachowaniem należytych ostrożności i absolutnego bezpieczeństwa. Rozdano uczestnikom maseczki, rękawiczki gumowe, oraz zastosowano płyn dezynfekcyjny do rąk. Warsztat zaspokoił konkretną potrzebę społeczności wsi Wygiełzów.

 

Sierpień 2021
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Licznik odwiedzin

DziśDziś147
WczorajWczoraj653
W tygodniuW tygodniu1445
W miesiącuW miesiącu2196
ŁącznieŁącznie1014443
  
Strona została dofinansowana ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.