W 2020 Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie dzięki pozyskanym środkom w formie dotacji realizowało projekt pn. „Nasze miejsce na ziemi – świetlica wizytówką Bachorzyna” w ramach programu „Działaj Lokalnie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Dobroczynne „RAZEM”. Zadaniem projektu było kontynuowanie działań projektu z roku 2019 poprzez dalsze zagospodarowanie terenu – placu wokół świetlicy wiejskiej w Bachorzynie. Projekt adresowany był do społeczności lokalnej sołectwa Bachorzyn.

Realizacja projektu z 2020 roku polegała na dokończeniu prac przy alejce, poprzez zakupienie 4 ton grysu, rozłożenie i zagęszczenie go na samej nawierzchni. Celem projektu było również doprowadzenie do kultury terenu – placu przylegającego do świetlicy, tak aby powstała murawa trawnikowa, na której w przyszłości planuje się przez mieszkańców odbywanie na świeżym powietrzu ćwiczeń gimnastycznych. W tym celu zakupiona została kosiarka i preparat zwalczający chwasty. Ponadto w ramach realizacji projektu zakupiono 15 par kijków nordic walking. Zakończeniem wykonywanych prac w miesiącu listopadzie 2020r zorganizowane zostały ćwiczenia gimnastyczne na świeżym powietrzu, na utworzonej murawie trawnikowej – terenie przylegającym do budynku świetlicy. Ćwiczenia gimnastyczne poprowadzone zostały w ramach wolontariatu. Projekt ze względu na pandemię COVID – 19 realizowany był z zachowaniem wszelkiej ostrożności. Zakupiono : wodę mineralną, maseczki, rękawice, mydło antybakteryjne i żel do dezynfekcji rąk. Przestrzegana była również odległość między osobami.

W realizację projektu oprócz Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich bardzo aktywnie włączyli się mieszkańcy Bachorzyna oraz wolontariusze . Dzięki realizacji projektu nastąpiła poprawa wizerunku miejscowości Bachorzyn, a jednocześnie jego realizacja spowodowała nawiązanie większej współpracy międzypokoleniowej, a ich marzeniem jest, by na tym terenie w przyszłości powstała siłownia plenerowa, która byłaby doskonałą formą aktywności fizycznej, z której mieszkańcy mogli by korzystać codziennie.

 

Grudzień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Licznik odwiedzin

DziśDziś137
WczorajWczoraj265
W tygodniuW tygodniu402
W miesiącuW miesiącu137
ŁącznieŁącznie908338
  
Strona została dofinansowana ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.