W dniach 2 i 4 września 2019 r. w Ochotniczej Straży Pożarnej Wygiełzowie odbyły się kolejne dwa warsztaty „ABC aranżacji terenów zieleni” w ramach projektu grantowego „Stawiamy na zieleń”. W tych dniach uczestnicy projektu pod nadzorem prowadzącego warsztaty sadzili drzewa, krzewy i rośliny ozdobne, rozprowadzali nawodnienie, układali agrowłókninę oraz na koniec nawierzchnię pokrywali korą. Efekt nasadzeń jest zadziwiający.
Podczas pracy prowadzący warsztat przypominał wszystkim o prawidłowym sadzeniu roślin, tłumaczył jak je przycinać oraz jak je nawozić.

Czytaj więcej...

W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wygiełzowie w dniach 12.08.2019r. oraz 20.08.2019r. odbyły się warsztaty w ramach projektu grantowego Działaj Lokalnie 2019 pt. „Stawiamy na zieleń”. W warsztatach uczestniczyło ponad 30 osób. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy projektu zdobyli wiedzę z zakresu podstawowych kompozycji zieleni, sposobach łączenia funkcjonalności i estetyki, zasadach doboru roślin, nabycia umiejętności sadzenia i pielęgnacji roślin oraz jakie nawodnienie zastosować. Był to warsztat typowo teoretyczny.

Na kolejnym warsztacie odbyło się powiązanie nabytej wiedzy na pierwszym spotkaniu z praktyką. Prowadzący warsztat na placu strażackim doradzał jakie i gdzie sadzić poszczególne gatunki roślin, krzewów, drzew. W tym dniu przygotowano stanowisko pod nasadzenia, jak również powstał wspólny wizualny projekt gdzie i jakie będziemy sadzić rośliny, krzewy, drzewa.

Uczestnicy projektu z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, ponieważ prowadzący bardzo ciekawie opowiadał o zieleni, o jej znaczeniu w przyrodzie oraz w życiu każdego człowieka.

Ponadto podczas każdego spotkania nie zabrakło poczęstunku w postaci wypieków, który przygotowały uczestniczki projektu.

Zaplanowano kolejne dwa warsztaty w dniach 2.09.2019r. o godz 18:00 oraz 4.09.2019r o godz 17:00 na których uczestnicy projektu pod nadzorem prowadzącego będą sadzić rośliny, krzewy, drzewa.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

 

Licznik odwiedzin

DziśDziś65
WczorajWczoraj259
W tygodniuW tygodniu510
W miesiącuW miesiącu1084
ŁącznieŁącznie1125568